BYDFi е релативно свежа размена на деривати од Сингапур. Наменета кон корисниците кои бараат неспоредливи перформанси и леснотија на користење, таа е екстремно прифатлива платформа која поддржува тргување со топ 10 криптовалути со до 100x потпора, конверзии од крипто-во-крипто, депозити и повлекувања на фиат, нуди ниски надоместоци, шалтер за шалтер , и одлични промоции и за трговците на мало и за институционалните трговци.

Преглед на BYDFi

BYDFi е популарна платформа за крипто тргување основана во 2020 година. BYDFi е кратенка за „BUIDL Your Dream Finance“. Основната вредност на компанијата е да го „ГРАДИ“ потенцијалот на трговците да им помогне да го обликуваат своето идно тргување со дигитални средства. Компанијата намерно погрешно го напиша зборот „Изгради“ за да ги повика членовите на заедницата да придонесат кон технолошкиот напредок на блокчејн, поканувајќи повеќе луѓе да се приклучат на заедницата и да учествуваат во трговијата со крипто. Сепак, прочитајте го овој преглед на BYDFi понатаму бидејќи овде ќе разговараме за регулативите, карактеристиките, производите, добрите и лошите страни на BYDFi, процесот на пријавување, надоместоците, начините на плаќање, наградите за добредојде, мобилната апликација, придружната програма, безбедносните мерки и поддршката за корисници.

Седиште Сингапур
Пронајден во 2020 година
Мајчин токен бр
Наведена криптовалута BTC, USDT, ETH, LTC, 1INCH, AAVE, ADA, AVAX, AXS, BAT, BCH и многу повеќе
Трговски парови BTC/USD, ETH/USD, XRP/USD, DOT/USD и многу повеќе
Поддржани валути на Fiat Претежно Сите
Ограничени земји Кина, Пакистан, Бангладеш, Казахстан, Сирија, Авганистан, Ирак, Јемен, Иран
Минимален депозит Променлива
Надоместоци за депозити Бесплатно
Надоместоци за трансакции Создавач – 0,1%~0,3%
Земач – 0,1%~0,3%
Надоместоци за повлекување Зависи од избраниот начин на плаќање
Апликација Да
Поддршка за корисници 24/7 преку разговор во живо, е-пошта, ЧПП и поддршка на Центарот за помош

Има кориснички интерфејс и разновидни алатки за конверзија на крипто богати со карактеристики. Иако е млада платформа за тргување со крипто во споредба со другите размени, таа доби огромна привлечност во различни делови на светот. Интуитивниот интерфејс, напредните карактеристики за тргување, демо-тргувањето, постојаното тргување, тргувањето со копии, тргувањето со потпора и другите брокерски услуги ја направија платформата да се издвојува меѓу другите крипто-размени.

Преглед на BYDFi

Она што го прави BYDFi одличен избор е поддршката што ја нуди и за новите и за искусни трговци преку обезбедување на две различни размени - класични и напредни. Специјално е дизајниран да гарантира брзи и безбедни конверзии, поддржувајќи повеќе од 600 трговски парови, вклучително и фиат валути. BYDFi нуди поддршка преку разговор во живо, збогатен Центар за помош и дел за ЧПП, покривајќи широк спектар на теми за да им помогне на трговците почетници да се воспостават на платформата за тргување.

Дали е регулиран BYDFi?

Според овој преглед на BYDFi, платформата за тргување со деривати има две лиценци од Соединетите Американски Држави и Канада (US MSB Registration No. – 31000215482431/ Canada FINTRAC MSB Registration No. – M22636235). Овие лиценци и регулативи се од суштинско значење за да се докаже дека BYDFi има право и овластување да работи во наведените земји како бизнис за парични услуги. Овие регулаторни мерки гарантираат дека платформата BYDFi не бега со средствата на своите клиенти.

Зошто да изберете BYDFi?

Повеќе лиценци

Платформата за тргување BYDFi сериозно го сфаќа лиценцирањето бидејќи дава приоритет на безбедноста на клиентите. Има двојни лиценци за MSB од САД и Канада.

Диверзификација на услуги

BYDFi има за цел да работи како едношалтерски крипто екосистем за инвеститори и трговци со повеќе стратегии за депозити и тргување низ целиот свет. Создава уникатна платформа за тргување за деривати, самото тргување, конверзии од фиат во крипто и многу повеќе.

Преглед на BYDFi

Тргување со копии

Покрај тргувањето со самото место и деривати, BYDFi нуди и алатки за тргување со копии за да им го олесни целокупното трговско искуство за почетниците. Неискусни или нови трговци можат да ги копираат занаетите на искусни и професионални читатели и да учат додека заработуваат и да ги споделат своите искуства за тргување со заедницата BYDFi.

Лесно повлекување на депозит

Депозитите и повлекувањата се прилично едноставни во BYDFi. Новите трговци можат да користат кориснички опции за депонирање средства во над сто валути, нудејќи сеопфатно покривање на повеќе опции за плаќање за крипто трговците ширум светот.

Производи на BYDFi

Тргување на самото место

Спот-тргувањето во BYDFi им овозможува на корисниците да комуницираат со другите во заедницата на спот пазар, каде што сите занаети се решаваат веднаш. Интерфејсот за спот тргување има три верзии кои им овозможуваат на корисниците да ги тргуваат своите парови за тргување на самото место: -

 • Директни конверзии – Ова е едноставен начин за купување и продавање крипто преку инстант замена, избегнувајќи го нарачката. Корисниците можат да конвертираат различни криптовалути со само еден клик.
 • Класично тргување на самото место – Со оваа функција, трговците добиваат лесни и едноставни алатки за тргување, како што се книгата за нарачки, софтвер за цртање графикони и други видови на нарачки.
 • Напредно место за тргување – Овој сегмент ги нуди сите алатки достапни на пазарот на самото место и карактеристики во класичниот сегмент, вклучително и пооптимизирана платформа за техничка анализа и длабочини на пазарот.

Преглед на BYDFi

КОИН-М тргување

Во делот Деривати, корисниците на BYDFi можат да најдат четири значајни фјучерси вечни договори, вклучувајќи вечни договори COIN-M. Четири трговски парови под оваа карактеристика се BTC/USD, ETH/USD, XRP/USD и DOT/USD. Овие вечни договори се решени во крипто деривати на кои се засноваат договорите.

Тргување USDT-M

Тргувањето со USDT-M е вечен договор решен во USDT. Под овој интерфејс се поддржани повеќе криптовалути, вклучувајќи Bitcoin, Ethereum, XRP, Chainlink, Bitcoin Cash, Dogecoin и многу повеќе. Достапни се околу 100 трговски парови, а сите договори се вечни без датуми на истекување, што го прави тргувањето со криптовалути на BYDFi порационализирано.

Лајт договори

Лајт договорите се главно за почетници, овозможувајќи им на корисниците да ги тестираат стратегиите за тргување во режимот на демо тргување. Лајт договорите содржат 13 валутни парови, сите базирани на USDT.

Тргување со копии

Функцијата за тргување со копии им овозможува на новите трговци да го искористат искуството на мастер трговците. Тие можат автоматски да ги следат занаетите со копирање на нивните трговски позиции. Тргувањето со копии е идеално за почетници на кои им недостасува големо познавање на техничката анализа и се подготвени да се занимаваат со други искусни профитабилни трговци со докажани резултати.

Преглед на BYDFi

Преглед на BYDFi: добрите и лошите страни

Добрите Конс
Нуди само тргување, напредно тргување, крипто деривати и тргување со копии. Не е дозволено обложување на крипто.
Поддржува над 600 трговски парови, вклучувајќи бесплатни крипто, фиат и други средства.
Демо сметка достапна за почетници и други трговци.
Изменето на ниски трошоци за лизгање.
Лесна за употреба платформа за тргување со брз процес на регистрација.

Процес за регистрација на BYDFi

BYDFi нуди едноставен процес на регистрација кој не бара никакви процедури за KYC, што го прави целиот процес брз и едноставен. За да се регистрирате и да креирате сметка на берзата BYDFi, следете ги едноставните чекори споменати подолу:-

 1. Посетете ја официјалната веб-страница на размена на BYDFi и одете до жолтиот таб Започнете на горниот десен агол на целната страница.
 2. Пополнете го формуларот за регистрација користејќи валидна адреса за е-пошта или мобилен број. Внесете важечки ID на е-пошта каде што ќе се испрати код за потврда. Внесете го кодот и силна лозинка. За мобилен, внесете го кодот на државата проследен со важечки мобилен број каде ќе се испрати СМС-код за потврда. Внесете го кодот заедно со силна лозинка.
 3. Внесете Get Started за да го завршите процесот и да започнете со тргување на BYDFi.

**Новите корисници мора да ги потврдат своите трговски сметки за дополнителна безбедност. Сепак, во овој момент, тие можат да почнат да депонираат средства и да го започнат своето патување со крипто тргување на BYDFi.

Преглед на BYDFi

Надоместоци за BYDFi

Надоместоци за тргување

Надоместоците за тргување BYDFi се јасни и транспарентни, варираат во зависност од производот што трговците го избираат. Надоместокот за трансакција на самото место е ист како оној на USDT и Inverse договорите. Стапката на провизија на трансакцијата на производителот и преземачот за парови за тргување на самото место се движи помеѓу 0,1% и 0,3%. Надоместоците за отворање и затворање за различни аранжмани се разликуваат; оттука, трговците мора да ја проверат официјалната веб-страница за ажурирани информации за таксите за тргување. BYDF, исто така, може да наплати такса за ноќевање (маргина*левериџ*0,045%*денови). Опсегот на такси се плаќа за одржување на налогот за тргување преку ноќ.

Надоместоци за повлекување на депозити

Платформата за тргување BYDFi не наплаќа никакви надоместоци за депозитите. Сепак, за секое повлекување, BYDFi наплатува рамна такса за покривање на трансакциските трошоци за пренос на крипто од сметката на BYDFi. Надоместоците за повлекување може да варираат поради застојот на мрежата. Понатаму, дневниот лимит за повлекување може да варира во зависност од токенот и мрежата што трговците ја избираат.

BYDFi начини на плаќање

BYDFi е популарен со интуитивен кориснички интерфејс и понапредни функции како и секоја друга најдобра размена на крипто . Трговците можат да започнат со тргување користејќи начини на плаќање што го прават целокупното трговско искуство беспрекорно и сигурно. BYDFi им нуди на корисниците повеќе опции за плаќање, вклучувајќи дебитни картички, кредитни картички, е-паричници, банкарски трансфери и криптопаричници , поддржувајќи трансакции со криптовалути и фиат-валути. Корисниците можат брзо да депонираат фиат валута преку дебитна/кредитна картичка, а не преку жичен трансфер. За да најдат крипто берза каде трговците можат да депонираат фиат валута преку жица, тие можат да ги користат филтрите за размена на платформата за да вршат такви трансакции.

За разлика од другите берзи, BYDFi нуди над 600 поддржани валути и парови за тргување, овозможувајќи им на корисниците да вршат трансакции во фиат валути, криптовалути и стабилни коини. Во моментот на пишување на овој преглед на BYDFi, крипто берзата ги поддржува следните фиат и криптовалути - BTC, USDT, ETH, LTC, 1INCH, AAVE, ADA, AVAX, AXS, BAT, BCH, BNB, BUSD, CAKE, CHZ, CLV , DOGE, DOT, EOS, FIL, FTM, LINK, MATIC, SAND, NEAR, SHIB, SNX, SUSHI, TRX, USDC, UNI, XRP, DASH, USD, AED, AUD, ARS, BBD, BGN, BMD, BOB , BRL, BYN, CAD, CHF, CLP, COP, CRC, CZK, DOP, DKK, DZD, EUR, FJD, GBP, HUF, INR, JPY, NOK, NZD, PHP, PLN, RUB, SEK, THB, и многу повеќе.

Награди за добредојде на BYDFi однапред

BYDFi е една од најнаградувачките крипто-размени која верува во еднаков третман на сите трговци, без оглед на нивниот капацитет и искуство. Размената нуди различни награди и за корисниците и за напредните корисници на платформата. Фокусирајќи се на бонусите за добредојде, околу девет Нови кориснички задачи или награди за добредојде се нудат од платформата за тргување со едно место. Трговците можат да бараат награди до 2888 долари со завршување на следните задачи:

 • Mystery Box – Тоа е награда за регистрација што им се нуди на сите нови трговци на платформата за крипто тргување BYDFi. Секој нов трговец мора да ја заврши процедурата KYC за да добие специјална Mystery Box која содржи што било од крипто токени до возбудливи купони.
 • Награда на Google Authenticator – Трговците можат да добијат купон од 2 USDT со поврзување на автентикација од 2 фактори со нивната трговска сметка. Купонот може да се користи само за Lite тргување.
 • Награда за анти-фишинг код - Корисниците мора да постават анти-фишинг код за да добијат уште еден купон во вредност од 2 USDT. Овој купон се применува за подмирување само на вечни договори.

Преглед на BYDFi

 • Придружете се на наградата на заедницата – Корисниците можат да побараат дополнителен купон од 2 USDT со кликнување на иконите внатре во полето за да се приклучат на која било од петте заедници – Twitter, Instagram, Telegram, YouTube и LinkedIn. BYDFi нуди купон од 2 USDT Lite за корисниците да започнат со тргување.
 • Награда за прв депозит – Секој корисник што прави првичен депозит преку Mercuryo, Transak или Banxa може да добие бонус за депозит од 10% до 50 USDT во вечни договори.
 • Награда за прв крипто депозит - Корисниците што прават крипто депозити можат да бараат бонус од 10% до 30 USDT. Сепак, ова се однесува само на Лајт договорите.
 • Награда за тргување со копирање – BYDFi ги поддржува сите видови трговци, дури и оние кои копираат занаети на други професионални трговци. Корисниците можат да почнат да копираат занаети и да бараат бонус од 5 USDT во вечните договори.
 • Награда за подигнат токен - трговците на BYDFi можат да ги започнат своите тргувања со LVT и да бараат 2 USDT на вечните договори.
 • Награди за повратни информации – Клиентите на BYDYFI можат да достават вредни повратни информации на платформата за да добијат бонуси кои се движат од 5 USDT до 5000 USDT.

Преглед на BYDFi

Има и Напредни задачи за играчите, а тие се:-

 • Напредна награда 1: Добијте постојан бонус од 10 USDT на депозит од 1.000 USDT
 • Напредна награда 2: Добијте постојан бонус од 30 USDT на депозит од 3.000 USDT
 • Напредна награда 3: Добијте постојан бонус од 50 USDT на депозит од 10.000 USDT
 • Напредна награда 4: Добијте постојан бонус од 200 USDT на депозит од 20.000 USDT
 • Напредна награда 5: Добијте постојан бонус од 300 USDT на депозит од 30.000 USDT
 • Напредна награда 6: Добијте постојан бонус од 700 USDT на депозит од 50.000 USDT
 • Напредна награда 7: Добијте постојан бонус од 1.500 USDT на депозит од 100.000 USDT
 • Повратни информации: Испратете вредни повратни информации, добијте бонус од 5-5000

Мобилна апликација BYDFi

Понекогаш, трговците можеби ќе треба да ги стават своите занаети додека се далеку од нивните бироа. Ова е местото каде што мобилната апликација ни доаѓа. Тимот на BYDFi неодамна ја ажурираше мобилната апликација на Google Play Store и Apple App Store во јануари 2023 година.

Редовните ажурирања се од суштинско значење за трговците кои нудат уредна функционалност и исти карактеристики на работната површина на мобилната апликација. Со функцијата за нарачка со еден допир, трговците можат да подигнат графикон за тргување или да ги следат нивните трговски позиции во движење со целосна леснотија. Оценките на BYDFi за апликациите за iOS и Android се прилично добри во споредба со просекот во индустријата. Генерално, повеќето повратни информации од клиентите во врска со мобилната апликација BYDFi се чини дека се позитивни. Меѓутоа, за да го преземете, проверете ја оваа врска .

Преглед на BYDFi

Придружна програма на BYDFi

Филијалата на BYDFi им нуди на своите корисници шанса да го претворат своето влијание во провизија преку повикување на размената за крипто тргување на социјалните медиуми и со поголема привлечност на платформата. Подружниците на BYDFi можат да заработат провизија со следење на три едноставни чекори:

 • Споделете ја врската за упатување на социјалните медиуми (Фејсбук, YouTube, Твитер, Телеграма и Дискорд).
 • Добијте провизија преку системот на Affiliate Center.
 • Станете елитен агент со извонредни перформанси.

Придобивките од придружната програма на BYDFi го вклучуваат следново:

 • Провизии до 40%
 • Помош на клиентот еден на еден
 • Порамнување на провизија во реално време
 • Повеќедимензионален извештај.

Лесно е да се промовира платформата BYDFi со одличните производи, високите стапки на конверзија и брендот со врвен квалитет што доминира на медиумските канали ширум светот, достигнувајќи репутација од светска класа.

Преглед на BYDFi

Безбедносни мерки на BYDFi

Тимот на програмери на BYDFi е целосно посветен на имплементација на прецизни, сеопфатни, ригорозни и строги безбедносни стандарди кои обезбедуваат користење на врвните безбедносни алатки и мерки во индустријата за да се избегнат закани и случајни настани за дигиталните средства на клиентите на повеќе нивоа. Преземени се различни безбедносни мерки за трговските системи, чување на фондови, ревизија, мрежен пренос, сметки на клиенти и фонд за осигурување на клиенти. Размената, исто така, спроведува редовни безбедносни ревизии и стрес тестови за да обезбеди целосна усогласеност со строгите безбедносни стандарди, обезбедувајќи врвна безбедносна заштита на глобалните клиенти на BYDFi.

За безбедност на сметката на клиентите, двојната автентикација од Google Authenticator, исто така наречена двофакторна автентикација (2FA), бара од трговците да го потврдат својот идентитет во два чекори. 2FA е посигурен и посигурен од традиционалниот процес на верификација во еден чекор. Ова спречува неовластени агенти и корисници од трети страни да пристапат до трговски сметки, што го прави побезбеден од другите мерки.

За безбедност на паричникот, сите дигитални паричници на BYDFi се чуваат во ладилни паричници без никаков ризик од дефект на слоевитите детерминистички ладни паричници и целосен компромис. Дополнително, платформата користи пристап до технологија со повеќе потписи за трансакции за да ги заштити средствата на клиентите од напади, а исто така и од губење на пристап до објекти или клучеви. Дури и во екстремни случаи кога системот е целосно хакиран, вклучувајќи го моторот за трансакции, базата на податоци и веб-серверот, хакерите не добиваат пристап до приватните клучеви за да украдат средства од платформата бидејќи облак услугите не бараат приватни клучеви.

Поддршка за корисници на BYDFi

Трговците често сметаат дека достигнувањето на поддршката на клиентите е најфрустрирачки елемент на крипто берзите. Една од причините за популарноста на BYDFi на пазарот за крипто тргување е ефикасноста на неговата поддршка за корисници. Агентите се пријателски настроени, реагираат и брзо им помагаат на трговците на BYDFi. Неверојатно корисниот тим за поддршка на клиентите се поврзува преку различни канали за поддршка, вклучувајќи 24×7 разговор во живо, Facebook, Twitter, Telegram, YouTube, Medium, Discord, Reddit и LinkedIn.

Трговците исто така можат да испратат е-пошта пишувајќи ги своите прашања на [email protected]. Сите одговори преку разговор во живо се испраќаат веднаш, со што најефективно се решаваат проблемите со клиентите. Корисниците исто така можат да го проверат обемниот Центар за помош кој дискутира за различни теми, вклучувајќи соопштенија, паметен пазар, стратегии за тргување, деривати, тргување со копии, пазарна ликвидност, токени со потпора и други релевантни написи. Збогатувачкиот дел за ЧПП, исто така, одговара на најчесто поставуваните прашања за тргување сметки, депозити и повлекувања, како да се купат и продаваат крипто токени, безбедносен центар, такси и потврда за е-пошта и Google.

Преглед на BYDFi

Преглед на BYDFi: Заклучок

BYDFi (BUIDL Your Dream Finance) несомнено има напредни функции што ја прават крипто размената ветувачка платформа во сегашноста и иднината. Според изминатите перформанси, издигнувања и падови, BYDFi значително се подобри во својата област.

Иако има недостаток на ликвидност на платформата, многу напредни функции прават BYDFi да се издвојува во толпата. Понатаму, платформата ја прошири својата понуда во повеќе од 150 земји и ја преведе својата официјална веб-страница на десет различни јазици за да се грижи за широк спектар на бази на клиенти. Со оглед на таксите, мобилната поддршка, безбедносните карактеристики и покриеноста на средствата и инструментите, BYDFi е одлична опција за крипто трговците ширум светот.

Најчесто поставувани прашања

Дали BYDFi е безбеден за употреба?

BYDFi е безбедно да тргува со криптовалути бидејќи платформата користи врвни безбедносни карактеристики за заштита на сметките на клиентите, средствата, паричниците и другите информации.

Дали BYDFi е погоден за почетници?

BYDFi има за цел да ја направи платформата што е можно поедноставна и погодна за почетници. Нуди два типа на интерфејси за тргување со самото место и деривати за да им овозможи на почетниците да почнат да учествуваат. Покрај тоа, BYDFi, исто така, располага со тргување со копии, дозволувајќи им на трговците почетници да копираат занаети на мастер трговци и да остваруваат профит.

Кој е минималниот депозит во BYDFi?

Минималниот услов за депозит во BYDFi е 10 USDT.

Можете ли да користите BYDFi во САД?

Размената BYDFi ги нуди своите услуги на глобална база на клиенти. Тој е лиценциран и регистриран да работи како Бизнис за парични услуги (MSB) во Соединетите Американски Држави.
Thank you for rating.